To jedna z najważniejszych imprez branży tekstylnej

Czas czytania: 4min

W Nadarzynie rozpoczęła się 9. edycja Międzynarodowych Targów Tekstylnych Fast Textile. Swoją ofertę przygotował Łukasiewicz – Łódzki Instytut Technologiczny. W tym roku instytut jest także partnerem towarzyszącego targom Kongresu Branży Tekstylnej.

Targi Fast Textile odbywają się w dniach 21-23 listopada w centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo. Każdego roku bierze w nich udział kilkuset wystawców z różnych stron świata, a wydarzenie przyciąga tysiące gości, głównie przedstawicieli sektora odzieżowo-tekstylnego.

Podczas tegorocznej edycji Łukasiewicz – ŁIT prezentuje funkcjonalną odzież roboczą dla osób niepełnosprawnych, aktywnych zawodowo, opracowaną przez naukowców z Centrum Włókiennictwa. W skład kolekcji wchodzi bluza, fartuch, spodnie oraz specjalne nakładki osłaniające nogi dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Kolekcja powstała w ramach projektu pt. „Poprawa komfortu pracy osób niepełnosprawnych motorycznie poprzez funkcjonalizację odzieży roboczej”.

Pokazujemy też ofertę laboratoriów oraz certyfikacji dla wyrobów tekstylnych i skórzanych. Łukasiewicz – ŁIT jako jedyny w Polsce przyznaje międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX. Ponadto prezentujemy nasze wydawnictwo, w ramach którego wydawane jest między innymi, czasopismo FIBRES & TEXTILES in Eastern Europe.

Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textile to też liczne wydarzenia towarzyszące i doskonała okazja do wymiany doświadczeń z przedstawicielami branży tekstylnej z całego świata. Odwiedzający mogą wziąć udział w debatach, wykładach i prelekcjach. W tym roku zorganizowany został Kongres Branży Tekstylnej poświęcony automatyzacji oraz digitalizacji sektora, a także najnowszym trendom i technologiom używanym w branży. Pierwszego dnia, w ramach kongresu odbyła się konferencja branżowa pt. „Dzień tekstylny z Łukasiewicz – Łódzkim Instytutem Technologicznym na targach Fast Textile”. Spotkanie otworzyli dyrektor ds. rozwoju Ptak Warsaw Expo Dariusz Drąg oraz dyrektor instytutu dr Radosław Dziuba, a nasi prelegenci opowiedzieli między innymi, o materiałach tekstylnych stosowanych w obuwiu, o zielonej i cyfrowej transformacji przemysłu włókienniczego, o sektorze produkcji odzieży zawodowej, a także o kwestiach związanych z certyfikowaniem wyrobów włókienniczych i skórzanych.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

[ninja_form id=2]

This will close in 0 seconds

This will close in 0 seconds