Rada Instytutu kadencji 2026-2030 zainaugurowała działalność 

Czas czytania: 3min

23 czerwca odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego kadencji 2026–2030. W trakcie spotkania wręczono akty powołania nowym członkom Rady. Przeprowadzono także wybory, przewodniczącego, jego zastępców oraz sekretarza Rady Instytutu. Podczas posiedzenia uchwalony został też Regulamin Rady Instytutu działającego w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Rada Łukasiewicz – ŁIT wspiera rozwój i funkcjonowanie instytutu oraz realizację celów Sieci Badawczej Łukasiewicz, w szczególności w zakresie zwiększania efektywności działalności naukowej i wdrożeniowej. W jej skład powoływani są eksperci wyróżniający się wiedzą, doświadczeniem oraz praktycznym dorobkiem w obszarach nauki, gospodarki i administracji samorządowej. 


Skład Rady Instytutu:

  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik – Przewodniczący Rady Instytutu, Rektor Politechniki Łódzkiej
  • dr Michał Sobczak – Zastępca Przewodniczącego Rady Instytutu, Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • Piotr Sylwestrzak –  Zastępca Przewodniczącego Rady Instytutu, Prezes Zarządu PKP Cargo Service Sp. z o.o.
  • dr inż. Marcin Idzik – Sekretarz Rady Instytutu


Członkowie Rady Instytutu:

  • Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego
  • Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi
  • Dariusz Wieczorek – Poseł na Sejm RP 
  • prof. dr hab. inż. Rafał Łukasik – Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji Centrum Łukasiewicz w Warszawie
  • prof. dr hab. Arkadiusz Chworoś – Dyrektor Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk
  • prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski – Rektor Politechniki Poznańskiej
  • Michał Pabich – Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
  • Małgorzata Maros – Dyrektor Wykonawczy ds. Rozwoju Downstream Development Area ORLEN S.A. 

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds