23 czerwca odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego kadencji 2026–2030. W trakcie spotkania wręczono akty powołania nowym członkom Rady. Przeprowadzono także wybory, przewodniczącego, jego zastępców oraz sekretarza Rady Instytutu. Podczas posiedzenia uchwalony został też Regulamin Rady Instytutu działającego w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz.
Rada Łukasiewicz – ŁIT wspiera rozwój i funkcjonowanie instytutu oraz realizację celów Sieci Badawczej Łukasiewicz, w szczególności w zakresie zwiększania efektywności działalności naukowej i wdrożeniowej. W jej skład powoływani są eksperci wyróżniający się wiedzą, doświadczeniem oraz praktycznym dorobkiem w obszarach nauki, gospodarki i administracji samorządowej.
Skład Rady Instytutu:
- prof. dr hab. inż. Krzysztof Jóźwik – Przewodniczący Rady Instytutu, Rektor Politechniki Łódzkiej
- dr Michał Sobczak – Zastępca Przewodniczącego Rady Instytutu, Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
- Piotr Sylwestrzak – Zastępca Przewodniczącego Rady Instytutu, Prezes Zarządu PKP Cargo Service Sp. z o.o.
- dr inż. Marcin Idzik – Sekretarz Rady Instytutu
Członkowie Rady Instytutu:
- Joanna Skrzydlewska – Marszałek Województwa Łódzkiego
- Hanna Zdanowska – Prezydent Miasta Łodzi
- Dariusz Wieczorek – Poseł na Sejm RP
- prof. dr hab. inż. Rafał Łukasik – Dyrektor Departamentu Badań i Innowacji Centrum Łukasiewicz w Warszawie
- prof. dr hab. Arkadiusz Chworoś – Dyrektor Centrum Badań Molekularnych i Makromolekularnych Polskiej Akademii Nauk
- prof. dr hab. inż. Teofil Jesionowski – Rektor Politechniki Poznańskiej
- Michał Pabich – Wiceprezes Zarządu Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
- Małgorzata Maros – Dyrektor Wykonawczy ds. Rozwoju Downstream Development Area ORLEN S.A.



