Zapomnij o alergii!

Pora na spokojny sen z ArgoSoft.

Alergia na roztocze kurzu domowego

Roztocze kurzu domowego to mikroskopijne pajęczaki, które zamieszkują nasze domy. Najbardziej upodobały sobie sypialnie, a dokładniej materace i pościel. Znajdują tam idealne warunki do rozwoju – ciepło (21-28°C), wilgotność (60-80%) oraz ciemność.

Nasz złuszczony naskórek zapewnia im darmową stołówkę. W 1 g kurzu z materaca może znajdować się nawet 3 000 roztoczy.

Dlatego to właśnie nasze łóżka są największym siedliskiem alergenów, zmieniając miejsce wypoczynku w źródło choroby.

Alergia to epidemia cywilizacyjna XXI wieku, która skutecznie uprzykrza życie.

Jej objawy to nie tylko te widoczne od razu, jak nieżyt nosa, zaczerwienione oczy czy wysypka. Alergia pogarsza również jakość snu, co prowadzi do chronicznego zmęczenia, kłopotów z  koncentracją, gorszych wyników w pracy lub w nauce.

Zaburzenia snu wpływają również na relacje społeczne oraz nastrój. Dodatkowo badania dowodzą, że nieleczona alergia może prowadzić do astmy.

Jak się przed tym bronić?

Aby skutecznie walczyć z alergią, należy przede wszystkim minimalizować kontakt z alergenami. Regularne sprzątanie, wietrzenie pomieszczeń i pranie pościeli w wysokich temperaturach to podstawowe działania, które możesz stosować. Kluczowe jest stosowanie pokrowców antyalergicznych na pościel i materace.

Chcesz zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci oraz zapewnić im spokojny i regenerujący sen?

Wybierz antyalergiczne pokrowce na pościel ArgoSoft!

Dzięki nowoczesnej technologii i specjalistycznej tkaninie skutecznie blokują alergeny, jednocześnie zapewniając komfort i wygodę podczas snu.

To prosty i skuteczny sposób na poprawę jakości życia, eliminację objawów alergii i cieszenie się niezakłóconym snem każdej nocy.

ArgoSoft – nowość na rynku!

Na rynku dostępne są 2 typy pokrowców z tkanin.

Pierwszy wykonany jest z materiałów gęsto tkanych, które stanowią barierę nie tylko dla alergenów, ale też dla powietrza i pary wodnej, co znacznie obniża komfort użytkowania.

Dodatkowo są szeleszczące w dotyku.

Drugi typ to materiały powlekane warstwą polimeru. Mają one jeszcze niższą przepuszczalność powietrza oraz pary wodnej i nie można ich prać w temperaturze wyższej niż 60°C.

Oznacza to, że dostępne na rynku pokrowce są niepraktyczne, nieprzyjemne w dotyku i niewygodne w użytkowaniu. A przecież chodzi nam o poprawę komfortu snu. Z pomocą przyszli naukowcy z Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego, opracowując innowacyjną tkaninę, z której wykonane są pokrowce ArgoSoft.

To prawdziwy przełom na rynku antyalergicznym.

Co nas wyróżnia?

Pokrowce ArgoSoft wyróżniają się innowacyjną tkaniną, która nie tylko skutecznie blokuje alergeny, ale także zapewnia doskonałą przepuszczalność powietrza i pary wodnej.

Miękkość i przyjemność materiału sprawiają, że chcesz go czuć na swojej skórze każdego dnia. To luksusowy produkt, który z powodzeniem może zastąpić tradycyjną pościel.

Pokrowce ArgoSoft są niezwykle wytrzymałe i przystosowane do prania w wysokich temperaturach – nawet do 95°C. Jest to produkt  w 100% polski.

Dzięki certyfikatowi ECARF, masz pewność że kupujesz produkt sprawdzony, o potwierdzonych właściwościach antyalergicznych.

Posiadamy również prestiżowy certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100, który daje ci pewność, że produkt jest bezpieczny i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji.

    Kontakt

Osoby do kontaktu:

dr inż. Ewa Witczak
tel. 42 25 34 455
e-mail: ewa.witczak@lit.lukasiewicz.gov.pl