Walne Zgromadzenie Izby Bawełny w Gdyni
2 czerwca 2023Kongres Aglomeracji 2023
6 czerwca 2023Minister Edukacji i Nauki prof. Przemysław Czarnek odznaczył dyrektora naszego instytutu, Złotym Medalem „Zasłużony dla Nauki Polskiej Sapientia et Veritas”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej lub organizacyjnej, dr Radosław Dziuba otrzymał podczas Kongresu “Nauka dla Społeczeństwa”, odbywającego się w gmachu Politechniki Warszawskiej.
– To ogromny zaszczyt i niesamowite wyróżnienie, które podsumowało moją dotychczasową karierę zawodową. Dziękuję wszystkim, których spotkałem w swej długoletniej działalności, gdyż wiele osób inspirowało mnie do różnych wyzwań zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Bez nich nie byłoby tego sukcesu. Oczywiście mobilizuje mnie to do dalszych działań i kolejnych wyzwań – powiedział dr Radosław Dziuba.
Radosław Dziuba jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego oraz Wydziału Zarządzania, Uniwersytetu Łódzkiego, uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych. Z instytutami badawczymi jest związany od wielu lat. W ubiegłym roku skutecznie przeprowadził proces połączenia trzech łódzkich Instytutów Łukasiewicza: Instytutu Biopolimerów i Włókien Chemicznych, Instytutu Przemysłu Skórzanego i Instytutu Włókiennictwa. Obecnie pełni funkcję dyrektora Sieci Badawczej Łukasiewicz – Łódzkiego Instytutu Technologicznego. Jest też adiunktem w Instytucie Ekonomii Uniwersytetu Łódzkiego.
Jego priorytetem jest promowanie projektów aplikacyjnych, rozwijanie prac wdrożeniowych oraz wykorzystanie nauki w gospodarce. Jest ekspertem w zakresie komercjalizacji wiedzy, absorpcji funduszy europejskich oraz specjalizacji regionalnych, jak również inicjatorem wielu działań zmierzających do wykorzystania potencjału środowiska naukowego we współpracy z przedsiębiorstwami.
Dr Radosław Dziuba oraz instytuty, którymi kierował otrzymały wiele wyróżnień i nagród, między innymi Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju w kategorii „Dyrektor Instytutu Przyszłości”, nagrodę „Menadżera Roku” przyznaną przez Stowarzyszenie Włókienników Polskich za wspieranie działań w zakresie walki z pandemią COVID-19, Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” w kategorii “Lider Innowacji”, a także wyróżnienie w konkursie “Lider Bezpieczeństwa Państwa 2022” oraz tytuł „Lidera Transformacji Energetycznej 2023”.
Podczas Kongresu „Dyplom Uznania” Ministra Edukacji i Nauki otrzymała też Sieć Badawcza Łukasiewicz za dotychczasowe zasługi na rzecz popularyzacji osiągnięć polskich jednostek naukowych i ośrodków edukacyjnych. Wyróżnienie odebrał prezes Sieci Andrzej Dybczyński. (fot. Anna Jurczak)